Mesaj gönder
Shanghai Tankii Alloy Material Co.,Ltd
Shanghai Tankii Alloy Material Co.,Ltd
Haberler
Evde / Haberler /

Company News About Berilyum bakır ve berilyum bronz aynı malzeme midir?

Berilyum bakır ve berilyum bronz aynı malzeme midir?

2023-10-30
Berilyum bakır ve berilyum bronz aynı malzeme midir?

Berilyum bakır ve berilyum bronz aynı malzemedir. Berilyum bakır, bir bakır alaşımıdır.

   

Berilyum bakır, tenksız bronzun ana alaşım grubu unsuru olarak berilyum içerir. 1,7 ~ 2,5% berilyum ve küçük miktarda nikel, krom, titanyum ve diğer elementler içerir.Sıfırlama ve yaşlanma işleminden sonra, orta sıklıklı çelik seviyesine yakın 1250 ~ 1500MPa'ya kadar dayanıklılık sınırı.Saldırılmış durumda plastiklik çok iyidir, çeşitli yarı bitmiş ürünlere işlenebilir.

 

Berilyum bronz, yüksek sertliğe, elastiklik sınırına, yorgunluk sınırına ve aşınmaya dayanıklılığa sahiptir, ayrıca iyi korozyon direnci, ısı iletkenliği ve elektrik iletkenliğine sahiptir.Çarpıştığında kıvılcım üretmez., önemli esnek bileşenler, aşınmaya dayanıklı parçalar ve patlamaya karşı koruma araçları olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Genellikle kullanılan sınıflar QBe2, QBe2'dir.5QBe1.7, QBe1.9 ve benzeri.

   

Berilyum bronz iki kategoriye ayrılır. Alaşım bileşimine göre, % 0.2 ila % 0.6'lık berilyum içeriği yüksek iletkenlik (elektrik, termal) berilyum bronzudur;1'lik berilium içeriği0,6% ila 2,0% yüksek dayanıklılıklı berilium bronzudur. Üretim sürecine göre döküm berilium bronz ve deforme berilium bronz olarak bölünebilir.

    hakkında en son şirket haberleri Berilyum bakır ve berilyum bronz aynı malzeme midir?  0  

Berilyum bronz iyi genel performans gösterir.Mekanik özellikleri, yani dayanıklılık, sertlik, aşınma direnci ve yorgunluk direnci, bakır alaşımlarının en üst sıralarında yer almaktadır.Diğer bakır malzemelerinin kıvılcım karşıtı ve diğer özellikleri onunla karşılaştırılamazKatı çözeltide yumuşak durumdaki berilyum bronz dayanıklılığı ve elektrik iletkenliği en düşük değerde, çalışma sertleştirildikten sonra dayanıklılık iyileşti.Ama iletkenlik hala en düşük değerdir.Yaşlanma ısı işleminden sonra, dayanıklılığı ve iletkenliği önemli ölçüde arttı.

     hakkında en son şirket haberleri Berilyum bakır ve berilyum bronz aynı malzeme midir?  1

Berilyum bronz işlenebilirliği, kaynak performansı, cilalama performansı ve genel yüksek bakır alaşımı benzer.Keskin parçaların hassasiyet gereksinimlerine uyum sağlamak için alaşımın işleme performansını iyileştirmek için, ülkelerinde yüksek dayanıklılıklı berilyum bronzunun (C17300) % 0.2 ila % 0.6'sı kurşun geliştirilmiştir ve performansı C17200'e eşdeğerdir.ama alaşım kesme katsayısı orijinal 20% ila 60% (100% serbest kesme tunç için).